وارد شدن
مرام مجما را تقویت انکشاف جامعه مدنی متنوع، کثرت گرا، جامع و متحد تشکیل میدهد.

جامعه مدنی چیست؟

جامعهء مدني فرهنگ سازش براي توافق است، اين جامعه قانونمند رابطهء حكومت با مردم و روابط افراد با حكومت را تنظيم ميكند.

ارزیابی

ویب سایت جدید مجما را چگونه ارزیابی میکنید؟

عالی - 60.9%
خوب - 26.1%
متوسط - 4.3%
ویب سایت قبلی بهتر بود - 8.7%

Total votes: 23

اشتراک

برای دریافت مجله جامعه مدنی اشتراک نمائید!
captcha

ساحات تحت پوشش

تعداد بازدیدها

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
مجموع
683
735
4215
2730448
14108
19369
2739305

پیام مجتمع جامعه‌ی مدنی افغانستان

در رابطه به روز جهانی زن (هشت مارچ)

 

روز جهانی زن برآیند رشد آگاهی، مبارزه و تلاش تاریخی زنانی است که بر گسست زنجیر های بی­‌عدالتی در برابر زنان باورمند بوده اند.  هشت مارچ سرآغاز رشد جنبش آزادی­خواهی زنان و ترمیم شکاف جنسیتی است که با ایدۀ بهبود در شرایط کار آغاز و تا حوزۀ برابری دوام می یابد. امروزه نهضت­‌ها و جنبش­‌های اجتماعی زنان با اندیشۀ برابری مرد و زن در حوزه­‌های سیاست، اجتماع، فرهنگ و توسعه افق نوینی را در برابر انسانیت گشوده و تصویر انسانی تری از سپهر عمومی ترسیم می نماید.  

افغانستان نیز به پیشواز روز جهانی زن می­شتابد و تن رنجور خویش را برای جوانه زدن ایده و اندیشۀ عدالت و برابری آماده می­نماید. رویش نگاه انسانی و التیام زخم‌های افغانستان با گوهر گرانسنگ هم‌صدائی و همدلی مردان و زنان ممکن است.  این راهکار را هشت مارچ یاددهانی می کند. بایسته است که کاروان شهروندان افغانستان را در ایستگاه هشت مارچ اندکی توقف دهیم و فضای ذهنی کاروانیان را با ایدۀ مهرورزی و عدالت جنسیتی بیارائیم و این آراستگی را به ساکنین این مرز و بوم هدیه دهیم. بگذار این فرصت کوتاه را به دور از سنگسارها، دارها، زارها و گریه­‌ها غنیمت شماریم و در جهان بهتر و آزادتر نفس بکشیم.

مجتمع جامعه مدنی افغانستان (مجما) روز جهانی زن را به زنان رنجدیدۀ کشور مبارک‌باد گفته و تعهد می­نماید که بیش از پیش برای دادخواهی حقوق زنان استوارتر و راسخ­تر قدم بردارد.

 

مجتمع جامعه مدنی افغانستان

8 مارچ 2016

Facebook

Twitter