وارد شدن
مرام مجما را تقویت انکشاف جامعه مدنی متنوع، کثرت گرا، جامع و متحد تشکیل میدهد.

جامعه مدنی چیست؟

جامعهء مدني فرهنگ سازش براي توافق است، اين جامعه قانونمند رابطهء حكومت با مردم و روابط افراد با حكومت را تنظيم ميكند.

ارزیابی

ویب سایت جدید مجما را چگونه ارزیابی میکنید؟

عالی - 60.9%
خوب - 26.1%
متوسط - 4.3%
ویب سایت قبلی بهتر بود - 8.7%

Total votes: 23

اشتراک

برای دریافت مجله جامعه مدنی اشتراک نمائید!
captcha

ساحات تحت پوشش

تعداد بازدیدها

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
مجموع
319
800
319
2735090
14544
19369
2739741

گردهمایی مسالمت‌آمیزی نهاد های مدنی، حقوقی و شهروندان بامیان

عصر روز دوشنبه 15 ثور 1393 نهادهای مدنی، حقوق بشری و شهروندان بامیان طی گردهمایی مسالمت‌آمیزی در چوک الکین، همدردی خود را با قربانیان حادثات الم‌ناک مناطق شمال افغانستان به خصوص قربانیان بدخشان اعلام داشتند.

در این مراسم محصلین سمت شمال افغانستان به خصوص محصلین بدخشانی نیز حضور داشتند.

در ابتدا آقای ذکی هماهنگ کنندهء شبکه جامعهء مدنی و حقوق بشر ضمن قرائت آیات چند از کلام الهی هدف از تجمع امروزی را ابراز همدردی با قربانیان حادثات طبیعی در شمال کشور به خصوص قربانیان بدخشان خواند. وی افزود غم مردم بدخشان غم همه مردم افغانستان است. ما امروز اینجا جمع شدیم تا به بازماندگان شهدا تسلیت بگوییم و خود را در غم آنها شریک بدانیم.

در ادامه یکی از محصلین بدخشانی به نمایندگی از دیگران از بانیان این محفل بخصوص نهادهای مدنی تشکر کرده و گفت حالا ما باور کردیم که همه ما یک ملت هستیم و در غم همدیگر شریک، محفل امروز تا حدودی درد ما را کاهش داد و ما حس کردیم که تمام مردم افغانستان بخصوص بامیانی‌ها با ما غم شریک هستند و  ما اینجا تنها نیستیم.

آقای حسینداد احمدی مسؤول دفتر ساحوی مجما در بامیان ضمن عرض تسلیت و همدردی مردم بامیان بخصوص نهاد های مدنی گفت: بدخشان و بدخشانی ها، بخشی از خانواده بزرگ ما به نام افغانستان است. هر قربانی بدخشانی، قربانی بامیانی هم محسوب می‌شود. ما یک ملت هستیم و غم مشترک داریم.

وی به نمایندگی از نهاد های مدنی افزود که ما امروز مراسم گردهمایی، ابراز همدردی و افروختن شمع به خاطر قربانیان را برگزار کردیم و روز پنچشنبه هم مراسم فاتحه خوانی برای قربانیان را برگزار خواهیم کرد. همچنین فعالین مدنی قصد دارند در صورت توان، مقدار کمک مالی برای کمک به قربانیان جمع آوری کنند. ولی بجای فرستادن به بدخشان،در صورت کدام محصلی بدخشانی و یا از سایر مناطق شمال که از جمع خانواده قربانیان در بامیان باشند. به آنها کمک نقدی کنند تا آنها بتوانند به تحصیل خویش ادامه بدهند.

در پایان آقای علی یاور سیرت رئیس دانشگاه بامیان ضمن ابراز همدردی و عرض تسلیت به قربانیان حوادث طبیعی اخیر در افغانستان به خصوص حادثه بدخشان یاد آور شد که ما در غم شما شریک هستیم و هر گونه همکاری که از توان ما باشد. دریغ نمی کنیم.

این مراسم با روشن کردن شمع توسط اشتراک کنندگان و خواندن فاتحه به پایان رسید.

حسینداد احمدی

 

 

 
نویسنده: Administrator

Facebook

Twitter