وارد شدن
مرام مجما را تقویت انکشاف جامعه مدنی متنوع، کثرت گرا، جامع و متحد تشکیل میدهد.

جامعه مدنی چیست؟

جامعهء مدني فرهنگ سازش براي توافق است، اين جامعه قانونمند رابطهء حكومت با مردم و روابط افراد با حكومت را تنظيم ميكند.

ارزیابی

ویب سایت جدید مجما را چگونه ارزیابی میکنید؟

عالی - 60.9%
خوب - 26.1%
متوسط - 4.3%
ویب سایت قبلی بهتر بود - 8.7%

Total votes: 23

اشتراک

برای دریافت مجله جامعه مدنی اشتراک نمائید!
captcha

ساحات تحت پوشش

تعداد بازدیدها

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
مجموع
218
800
218
2735090
14443
19369
2739640

به نام خداوند شفقت و انسانیت
ما جمعی از شهروندان افغانستان اینجا جمع شده ایم تا به نیابت از صدای تمام قربانیان تروریسم در کشور، اعتراض و نگرانیمان را نسبت به گسترش این پدیده شوم و خانمان افگن اعلام کنیم. اینجا جمع شده ایم تا فریاد بلند شیون قربانی ترور باشیم در شمال و جنوب غرب و شرق و مرکز. آیینه سوگواری هزاران خانواده ایی باشیم که تروريسم جان عزیزانشان را گرفته است و همدری کنیم با تمام هموطنانمان در همه افغانستان. حملات تروریستی به اهداف غیر نظامی و ملکی از جمله حملات پى در پى اخير به جلال آباد،فارياب ،قندهار و هوتل كابل سريناو قتل عام زنان و مردان و کودکان بی گناه، نشانه ایی از زبونی و بیرحمی و جبن طالبان و دشمنان صلح و انسانیت است. ما اینجا جمع شده ایم تا تفکر ترور و فرهنگ حذف، راتقبيح كنيم و از موضع شهروندیمان برای احقاق ارزشهای انسانی و مصونیت جانی و روانیمان دفاع کنیم. 
ما تا تحقق اهداف انسانى و صلح خواهانه مان و تا بازگشت مجدد مصونیت و آرامش به خانه ها و دلهای داغ دیدگان حملات تروريستى طالبان با ابزار و به شيوه هاى مختلف مدنى به اعتراضاتمان ادامه خواهیم داد. اعتراض مدنی ما به كشتار وحشيانه طالبان و عملکرد دولت جمهوری اسلامی افغانستان به عنوان نظام مشروع منتخب، در مهار خشونت است.به باور ما سیاست چند گانه حکومت در برخورد با عاملان ترور و حامیانش از جمله عوامل گسترش تروریسم در افغانستان است.براين اساس محور اصلى تجمع اعتراضى ما ازين قرار است: ـ
- ما خواهان موضع گيرى روشن تمام نامزدان انتخابات رياست جمهورى آينده در برابر طالبان هستيم و ميخواهيم تا خطوط سرخ حكومت آينده را در برابر دشمنان و طالبان به شهروندان كشور اعلام كنند.
- ما ضمن تقبيح كشتار غير نظاميان و خشونتهاى غيرانسانى طالبان اعلام ميكنيم كه در مقابله با طالبان و تفكر طالبانى شانه به شانه مردم خويش تا شكست كامل تمام حلقات تندرو و خشونت پرور به اعتراضات شهروندى و مدنى خويش خواهيم ايستاد و ادامه خراهيم داد.
- درپایان یکبار دیگر وبا قطعیت بیشتر اعلام میکنیم رسالت اجتماعی و شهروندی خویش را در برابر هموطنان قربانیمان میدانیم وباتمام ابزار مدنی و شهروندی که دراختیار داریم برای دردهای مشترکمان فریاد میزنیم و مبارزه میکنیم. اعلام میکنیم که نخواهیم گذاشت فاجعه روزمره شود و کشتار و حذف عادی قلمداد گردد. تا تروریستان در جای جای افغانستان با سیاست حذف وکشتار اینجایند ما نیز در کنار برادران و خواهران قربانی و داغدیده مان خواهیم ایستاد!
با احترام
جمع شهروندان افغانستان
3 حمل 1393 - 23 مارچ 2014

Facebook

Twitter