وارد شدن
مرام مجما را تقویت انکشاف جامعه مدنی متنوع، کثرت گرا، جامع و متحد تشکیل میدهد.

جامعه مدنی چیست؟

جامعهء مدني فرهنگ سازش براي توافق است، اين جامعه قانونمند رابطهء حكومت با مردم و روابط افراد با حكومت را تنظيم ميكند.

ارزیابی

ویب سایت جدید مجما را چگونه ارزیابی میکنید؟

عالی - 60.9%
خوب - 26.1%
متوسط - 4.3%
ویب سایت قبلی بهتر بود - 8.7%

Total votes: 23

اشتراک

برای دریافت مجله جامعه مدنی اشتراک نمائید!
captcha

ساحات تحت پوشش

تعداد بازدیدها

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
مجموع
293
800
293
2735090
14518
19369
2739715


دردها ، رنجها و مشقت های دوران مهاجرت شاعرم کرد. نجواهای شعر شاعران بزرگ با صدای گیرای مامایم مرا وارد دنیایی ساخت که در آن به راحتی نفس می کشم ، می گریم و می خندم. هنوز هم نجواهای روح انگیز  مامایم که ماتمسرای استاد خلیلی را زمزمه می کرد در گوشم طنین افکن است .
شعر را از سال سوم دبستان در ایران و در یک مسابقۀ سرایش شعر آغاز نمودم و در دومین سال شرکت در مسابقه مقام اول استانی را بدست آوردم .  پس از آن گاهگاهی شعرواره هایی را اینجا و آنجا به خوانش می گرفتم و حتی چندین سال شعر نسرودم تا اینکه با تشویق دوستانم در سال 1382 دوباره به سرایش شعر آغاز نمودم .
اولین کار جدی من در دنیای شعر مجموعه « چرا باران نمی بارد؟ » است که در تابستان 1386 در هرات به زیور چاپ آراسته شده است .

داود عرفانداود عرفان
نویسنده: داود عرفان

طوری که از دست نوشتۀ پدر شهیدم برمی آید ، در سحرگاه برفی  بیست و هفتم حوت سال 1357 در قریۀ دوقلعه ولسوالی شیب کوه قلعه کاه ولایت فراه به دنیا آمدم. بخشی از تحصیلاتم در ایران و پایان  آن در صنف چهاردهم در تربیه معلم ولایت فراه بوده است . گاهگاهی دست به قلم می برم و علاوه بر شعر، طنز و مقاله هم می نویسم و سردبیری ماهنامه ای بنام ځلا را برعهده دارم . همچنان در دفتر ساحوی مؤسسه انکشافی سنایی در فراه ایفای وظیفه می نمایم .... ادامه


Facebook

Twitter